• Framing Britney Spears

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Midsommar

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • The Beach Bum

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • American Factory

    ★★★★

  • Mad Mom

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Halloween

    ★★★½

  • Evil Genius

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Seth Rogen's Hilarity for Charity

  • Game Over, Man!

    ★★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★

  • Wild Wild Country

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • The Outsider

    ★★½

  • Tomb Raider

    ★★★½

  • Mute

    ★★½

  • Game Night

    ★★★★

  • Unsane

    ★★★★

  • Chris Rock: Tamborine

  • Annihilation

    ★★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★★

  • Seeing Allred

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Step Sisters

    ★★

  • Proud Mary

    ★★½

  • Yuletide

  • Bright

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • El Camino Christmas

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • A Christmas Prince

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★½

  • Justice League

    ★★

  • Wheelman

    ★★★½

  • Patton Oswalt: Annihilation

  • The Babysitter

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Creep 2

    ★★★★

  • Voyeur

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Blade Runner: Black Out 2022

  • 2048: Nowhere to Run

  • Downsizing

    ★★★

  • Mom and Dad

    ★★★½

  • The Ritual

    ★★★

  • Molly's Game

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • mother!

    ★★★★★

  • It

    ★★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Vault

    ★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • 2036: Nexus Dawn

  • Bring It On: Worldwide #Cheersmack

  • Antifashion

  • Death Note

    ★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★★½