STAGE2 has logged 162 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Encino Man

Encino Man

1992
×
★★½
Edit this entry  
04
Lucy

Lucy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
02
Sleight

Sleight

2016
×
★★★
Edit this entry  
31
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Shattered Glass

Shattered Glass

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Edit this entry  
29
Dragon Blade

Dragon Blade

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
New Jack City

New Jack City

1991
×
★★★½
Edit this entry  
26
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Wild Wild Country

Wild Wild Country

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Game Over, Man!

Game Over, Man!

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Thunder Soul

Thunder Soul

2010
×
★★★½
Edit this entry  
22
Man on High Heels

Man on High Heels

2014
×
★★★★
Edit this entry  
22
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
David Lynch: The Art Life

David Lynch: The Art Life

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bitch

Bitch

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
They Look Like People

They Look Like People

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Gift

The Gift

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Host

The Host

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Snowbird

Snowbird

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
Nocturama

Nocturama

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★★½
Edit this entry  
15
Trumbo

Trumbo

2015
×
★★★
Edit this entry  
15
Soundtrack 7

Soundtrack 7

2016
×
Edit this entry  
15
Adult Rappers

Adult Rappers

2015
×
★★★½
Edit this entry  
14
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★
Edit this entry  
13
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Outsider

The Outsider

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
11
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★½
Edit this entry  
11
Thumper

Thumper

2017
×
★★★
Edit this entry