• Return To Splatter Farm

    ★★★★

  • Ghost of Camp Blood

  • Bonehill Road

    ★★★★

  • Zombie City

    ★★★★

  • The Evil Within

    ★★★★

  • The Toxic Retards

    ★★★★

  • Godzilla

  • Blood Boy

  • Anchorman 2: The Legend Continues

  • Curse of Chucky

  • American Milkshake

    ★★★★

  • Rewind This!

  • This Is the End

  • Wither

  • Evil Dead

    ★★½

  • The Conjuring

  • V/H/S/2

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw 3D

  • This Is 40

  • End of Watch

    ★★★★

  • Here Comes the Devil

    ★★★½

  • Dredd

  • Spring Breakers

    ★★★★

  • Maniac

  • Slaughter Tales

    ★★★

  • V/H/S

  • My Amityville Horror

    ★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★

  • The Amazing Spider-Man

    ★★½

  • Prometheus

  • Chernobyl Diaries

  • Sinister

  • Room 237

  • The Cabin in the Woods

  • Paranormal Activity 3

  • The Woman

  • Chillerama

  • The Thing

  • Apartment 143

    ★★

  • You're Next

    ★★★

  • The Innkeepers

  • Attack the Block

  • Hobo with a Shotgun

  • Grave Encounters

  • Thor

  • Don't Be Afraid of the Dark

  • Troll Hunter

  • Paranormal Activity 2

  • Insidious

  • Hatchet II

  • Piranha 3D

  • I Saw the Devil

  • Dinner for Schmucks

  • The Last Exorcism

  • The Pack

  • Predators

  • I Spit on Your Grave

  • A Serbian Film

    ★★★★½

  • Dream Home

  • Kick-Ass

  • ReGOREgitated Sacrifice

    ★★★★

  • Birdemic: Shock and Terror

    ★★★★

  • The Crazies

  • The Wolfman

  • The Fourth Kind

  • Zombieland

  • RoboGeisha

  • HalloweeNight

    ★★★★

  • [REC]²

  • Trash Humpers

  • Survival of the Dead

  • The Hole