RSS feed for Rob

Rob has logged 15 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Elizabethtown

Elizabethtown

2005
×
Read the review Edit this entry  
25
Relaxer

Relaxer

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
EGG

EGG

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Late Night

Late Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
Read the review Edit this entry  
18
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Ali Wong: Hard Knock Wife

Ali Wong: Hard Knock Wife

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Meeting Gorbachev

Meeting Gorbachev

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bigger Than Life

Bigger Than Life

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Live in Front of a Studio Audience: Norman Lear's

Live in Front of a Studio Audience: Norman Lear's "All in the Family" and "The Jeffersons"

2019
×
Read the review Edit this entry