Sort by
  • Wonka

    ★★★

  • My Demon

    ★★★★

  • Cigarette Girl

    ★★★★

  • Leave the World Behind

    ★★★½

  • Ballerina

    ★★★½

  • Sherina's Adventure 2

    ★★★★½

  • Andragogy

    ★★★★★

  • The Equalizer 3

    ★★★

  • Moving

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★½

  • Ghosted

    ★★★½

  • The Pope's Exorcist

    ★★★★

  • Hunger

    ★★★★

  • Tetris

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★½

  • Fireworks

    ★★★

  • Blood Curse

    ★★★★½

  • Kill Boksoon

    ★★★½

  • Dear David

    ★★★½

  • Past Lives

    ★★★★

  • The Glory

    ★★★★½

  • The Big 4

    ★★★½

  • Sri Asih

    ★★★★

  • Suzume

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★½

  • 20th Century Girl

    ★★★½

  • The Red Point of Marriage

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Stealing Raden Saleh

    ★★★½

  • Prey

    ★★★½

  • Satan's Slaves 2: Communion

    ★★★½

  • What We Lose to Love

    ★★★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • The Gray Man

    ★★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Hustle

    ★★★½

  • Broker

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • KKN di Desa Penari

    ★★★★

  • Metal Lords

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Business Proposal

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Before, Now & Then

    ★★★½

  • Twenty Five Twenty One

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★★½

  • All of Us Are Dead

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • My Name

    ★★½

  • Photocopier

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Yuni

    ★★★½

  • Kate

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Selesai

    ★½

  • Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★