Yazeed has logged 225 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
23
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★½
Edit this entry  
18
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Charade

Charade

1963
×
★★★★
Edit this entry  
14
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★
Edit this entry  
13
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★★
Edit this entry  
11
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Venom

Venom

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Road to Perdition

Road to Perdition

2002
×
★★★★
Edit this entry  
01
Sea of Love

Sea of Love

1989
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★½
Edit this entry  
10
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Alien

Alien

1979
×
★★★½
Edit this entry  
17
Disconnect

Disconnect

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★½
Edit this entry  
15
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★½
Edit this entry  
14
Hugo

Hugo

2011
×
★★★½
Edit this entry  
14
Land of Mine

Land of Mine

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
12
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Edit this entry  
11
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Underworld: Rise of the Lycans

Underworld: Rise of the Lycans

2009
×
★★½
Edit this entry  
08
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Edit this entry  
06
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
★★★★
Edit this entry  
04
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Crash

Crash

2004
×
★★★★
Edit this entry  
31
Predators

Predators

2010
×
★★½
Edit this entry  
30
Life

Life

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★½
Edit this entry  
29
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★
Edit this entry  
28
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★½
Edit this entry  
27
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Edit this entry