• The Gentlemen

    ★★★½

  • Joker

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Mute

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Fullmetal Alchemist

    ★★★★★

  • Justice League

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★½

  • The Ritual

  • American Assassin

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • The Foreigner

  • Logan

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★½

  • Deadpool

    ★★★★½

  • Maze Runner: The Scorch Trials

  • The Man from U.N.C.L.E.

  • Straight Outta Compton

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

  • Self/less

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★½

  • Pressure

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★

  • John Wick

    ★★★★★

  • Wild Tales

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★★

  • A Million Ways to Die in the West

    ★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • The Returned

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • The End

    ★★

  • The Avengers

    ★★★★½

  • Battleship

    ★★★★½

  • Hamilton: In the Interest of the Nation

    ★★★

  • Haywire

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★★

  • Requiem for a Killer

    ★★★

  • BKO: Bangkok Knockout

  • Inception

    ★★★★½

  • Enter the Void

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★½

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★

  • Memento

    ★★★½

  • The Matrix

    ★★★★★

  • Fear and Loathing in Las Vegas

    ★★★★½

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • Return of the Living Dead III

  • Jurassic Park

    ★★★★★

  • Three Crazy Jerks II

    ★★★★

  • Young Guns

    ★★★★

  • Back to the Future

    ★★★★½

  • The Empire Strikes Back

    ★★★★★

  • The Godfather

    ★★★★★

  • 1984