• The Batman

    ★★★½

  • Fresh

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

  • Dexter: New Blood

  • Injustice

  • The Rescue

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Oasis - Knebworth 1996

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Squid Game

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

  • Titane

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Justice Society: World War II

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★

  • WandaVision

  • Batman: Soul of the Dragon

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Mank

    ★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

  • Jujutsu Kaisen

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Superman: Man of Tomorrow

  • Tenet

    ★★★½

  • 8:46

  • Justice League Dark: Apokolips War

  • Sincerely Louis C.K.

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Superman: Red Son

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★½

  • Dorohedoro

  • Bombshell

    ★★

  • 1917

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • DC Showcase: Death

  • Watchmen

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Wonder Woman: Bloodlines

  • The Irishman

    ★★★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Joker

    ★★½

  • Judy

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★