Madi has logged 131 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Other Woman

The Other Woman

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Need for Speed

Need for Speed

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★
Edit this entry  
01
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Meg

The Meg

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
23
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Bedtime Stories

Bedtime Stories

2008
×
★★★
Edit this entry  
16
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Chalet Girl

Chalet Girl

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
Read the review Edit this entry  
13
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Laggies

Laggies

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The DUFF

The DUFF

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Death Note

Death Note

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
Burnt

Burnt

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
The Gift

The Gift

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Burnt

Burnt

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry