Madi has logged 19 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Edit this entry  
15
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
Read the review Edit this entry  
14
Burnt

Burnt

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Beastly

Beastly

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Einstein and Eddington

Einstein and Eddington

2008
×
Read the review Edit this entry  
06
Starstruck

Starstruck

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Mortal Instruments: City of Bones

The Mortal Instruments: City of Bones

2013
×
★★
Read the review Edit this entry