RSS feed for StarfighterX1

StarfighterX1 has logged 339 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Post Tenebras Lux

Post Tenebras Lux

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
And Now for Something Completely Different

And Now for Something Completely Different

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I Think We're Alone Now

I Think We're Alone Now

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Walkabout

Walkabout

1971
×
★★★½
Edit this entry  
24
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
15
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry