• The Guilty

    ★★½

  • Malignant

    ★★★

  • He's All That

    ½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Cherry

    ★½

  • Chaos Walking

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • The Little Things

    ★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Dig

    ★★½

  • Death to 2020

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • The Prom

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Rebecca

  • Soul

    ★★★½

  • Run

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★★½

  • An American Pickle

    ★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Host

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The Old Guard

    ★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • The Rental

    ★★

  • The High Note

    ★★★

  • The Half of It

    ★★½

  • Normal People

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Mulan

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Undine

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • 365 Days

    ½

  • Sergio

    ★★

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Spree

    ★★½