Gavin has logged 12 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
To Be or Not to Be

To Be or Not to Be

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Le Plaisir

Le Plaisir

1952
×
★★★½
Edit this entry  
08
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Bergman Island

Bergman Island

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★
Edit this entry  
02
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry