Sort by

˗ˏˋoumaˎˊ˗ has logged 279 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Frontier(s)

Frontier(s)

2007
×
★★½
Edit this entry  
29
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★
Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Paul

Paul

2011
×
Read the review Edit this entry  
23
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
Read the review Edit this entry  
18
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★½
Edit this entry  
14
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★
Edit this entry  
13
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Call

The Call

2013
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Cave

The Cave

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Immortals

Immortals

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Playing It Cool

Playing It Cool

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry