starr has logged 65 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Secondhand Lions

Secondhand Lions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Frodo Is Great... Who Is That?!!

Frodo Is Great... Who Is That?!!

2004
×
Read the review Edit this entry  
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Trailer Park Boys: The Movie

Trailer Park Boys: The Movie

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Trek IV: The Voyage Home

Star Trek IV: The Voyage Home

1986
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Purple Rain

Purple Rain

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Edge of Love

The Edge of Love

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
La Ciénaga

La Ciénaga

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Revenge

Revenge

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Second Mother

The Second Mother

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Whale Rider

Whale Rider

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wajib

Wajib

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Away

Away

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Cave of the Yellow Dog

The Cave of the Yellow Dog

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Marlina the Murderer in Four Acts

Marlina the Murderer in Four Acts

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kedi

Kedi

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Assassin

The Assassin

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Taxi Driver

A Taxi Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Last Rite

The Last Rite

2021
×
Edit this entry  
22
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lava

Lava

2019
×
Edit this entry  
10
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
Read the review Edit this entry  
06
The VelociPastor

The VelociPastor

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry