Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Weightlifting Fairy Kim Bok-Joo

Weightlifting Fairy Kim Bok-Joo

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read prior review Edit this entry  
29
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read prior review Edit this entry  
29
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Beyond the Hills

Beyond the Hills

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Death and Life of Marsha P. Johnson

The Death and Life of Marsha P. Johnson

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Predestination

Predestination

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shangri-La

Shangri-La

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Vita & Virginia

Vita & Virginia

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Crush

Crush

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lost and Delirious

Lost and Delirious

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
A Date for Mad Mary

A Date for Mad Mary

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Novitiate

Novitiate

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nana

Nana

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bo Burnham: The Inside Outtakes

Bo Burnham: The Inside Outtakes

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Adventure Time: Distant Lands

Adventure Time: Distant Lands

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bound

Bound

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Runaways

The Runaways

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Twenty Five Twenty One

Twenty Five Twenty One

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Sound of Magic

The Sound of Magic

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Miami Bici

Miami Bici

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Morbius

Morbius

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Avatar

Avatar

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
What's Wrong with Secretary Kim

What's Wrong with Secretary Kim

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Flower of Evil

Flower of Evil

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Two Lottery Tickets

Two Lottery Tickets

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
The Rope

The Rope

×
Edit this entry  
20
5Gang: A Different Kind of Christmas

5Gang: A Different Kind of Christmas

2019
×
Edit this entry  
18
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Smile Has Left Your Eyes

The Smile Has Left Your Eyes

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Camp

The Camp

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Tale of the Nine Tailed

Tale of the Nine Tailed

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
BTS Permission to Dance On Stage - Seoul: Live Viewing

BTS Permission to Dance On Stage - Seoul: Live Viewing

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry