Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rush Hour 3

Rush Hour 3

2007
×
★★★
Edit this entry  
02
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★★½
Edit this entry  
23
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Simpsons: When Billie Met Lisa

The Simpsons: When Billie Met Lisa

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★½
Edit this entry  
15
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★
Edit this entry  
13
Avatar

Avatar

2009
×
★★
Edit this entry  
13
Butcher

Butcher

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Bubble

The Bubble

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Hancock

Hancock

2008
×
★★½
Edit this entry  
30
Kimi

Kimi

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Wonderful Spring of Mickey Mouse

The Wonderful Spring of Mickey Mouse

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Windfall

Windfall

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Deep Water

Deep Water

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Marvel One-Shot: Agent Carter

Marvel One-Shot: Agent Carter

2013
×
★★★★
Edit this entry  
17
Marvel One-Shot: Item 47

Marvel One-Shot: Item 47

2012
×
★★½
Edit this entry  
16
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Mission to the Sun

Mission to the Sun

2018
×
★★½
Edit this entry  
14
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Marvel One-Shot: A Funny Thing Happened on the Way to Thor's Hammer

Marvel One-Shot: A Funny Thing Happened on the Way to Thor's Hammer

2011
×
★★★½
Edit this entry  
13
Marvel One-Shot: The Consultant

Marvel One-Shot: The Consultant

2011
×
★★½
Edit this entry  
13
Embrace the Panda: Making Turning Red

Embrace the Panda: Making Turning Red

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
Winnie the Pooh: A Valentine for You

Winnie the Pooh: A Valentine for You

1999
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
No Exit

No Exit

2022
×
★★½
Edit this entry  
07
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Anita

Anita

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Vader: Episode I- Shards of the Past

Vader: Episode I- Shards of the Past

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Edit this entry  
03
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★★½
Edit this entry  
03
Star Wars: SC 38 Reimagined

Star Wars: SC 38 Reimagined

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Edit this entry