starwarslover9 has logged 96 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Felix Comes Back

Felix Comes Back

1922
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Mechanical Cow

The Mechanical Cow

1927
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Felix Saves the Day

Felix Saves the Day

1922
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
I Yam What I Yam

I Yam What I Yam

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Feline Follies

Feline Follies

1919
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Knock Knock

Knock Knock

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Midnight Snack

The Midnight Snack

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tortoise Beats Hare

Tortoise Beats Hare

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Wise Little Hen

The Wise Little Hen

1934
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dizzy Dishes

Dizzy Dishes

1930
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Popeye the Sailor

Popeye the Sailor

1933
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Puss Gets the Boot

Puss Gets the Boot

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Wild Hare

A Wild Hare

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Steamboat Willie

Steamboat Willie

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Alice's Wonderland

Alice's Wonderland

1923
×
Read the review Edit this entry  
27
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Angel Puss

Angel Puss

1944
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Minnie's Yoo Hoo

Minnie's Yoo Hoo

1930
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Plane Crazy

Plane Crazy

1929
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tops with Pops

Tops with Pops

1957
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Busy Buddies

Busy Buddies

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Alice's Wonderland

Alice's Wonderland

1923
×
Read the review Edit this entry  
21
Lady, Play Your Mandolin!

Lady, Play Your Mandolin!

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Good Night Elmer

Good Night Elmer

1940
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Dynamite Dance

Dynamite Dance

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bosko, the Talk-Ink Kid

Bosko, the Talk-Ink Kid

1929
×
Read the review Edit this entry  
17
Trolley Troubles

Trolley Troubles

1927
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Felix in Hollywood

Felix in Hollywood

1923
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gertie the Dinosaur

Gertie the Dinosaur

1914
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Birdemic: Shock and Terror

Birdemic: Shock and Terror

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
01
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Peter Rabbit 2: The Runaway

Peter Rabbit 2: The Runaway

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Looney Tunes: Back in Action

Looney Tunes: Back in Action

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry