Sort by
  • The Northman

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★★½

  • Knives Out

    ½

  • The Platform

    ★★

  • Den of Thieves

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Moneyball

    ★★★★½

  • Drive

    ★★★★½

  • The Man from Nowhere

    ★★★★★

  • Surrogates

    ★★★

  • WALL·E

    ★★★★

  • The Aviator

    ★★★★½

  • Collateral

    ★★★★½

  • Underworld

  • The Matrix Reloaded

    ★★★★

  • Road to Perdition

    ★★★★

  • Ocean's Eleven

    ★★★★★

  • The Insider

  • Bringing Out the Dead

  • Con Air

    ★★★★★

  • Jackie Brown

    ★★★★★

  • Twelve Monkeys

    ★★½

  • Casino

    ★★★★★

  • Before Sunrise

    ★★★★

  • Bad Lieutenant

    ★★★★

  • Moonstruck

    ★★★★½

  • To Live and Die in L.A.

    ★★★★

  • Commando

    ★★★★★

  • After Hours

    ★★★★½

  • The Pope of Greenwich Village

    ★★★½

  • Sorceress

    ★★★

  • Cruising

    ★★★★

  • Barry Lyndon

    ★★★★★

  • Three Days of the Condor

    ★★★½

  • Jaws

    ★★★

  • Lady Snowblood

    ★★★★½

  • Solaris

    ★★★★½

  • The French Connection

    ★★★★

  • Get Carter

    ★★★★

  • Once Upon a Time in the West

    ★★★★★

  • The Searchers

    ★★★★½