Steak Chalupa has logged 29 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Late Spring

Late Spring

1949
×
Read the review Edit this entry  
23
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
Read the review Edit this entry  
18
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
Read the review Edit this entry  
17
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
Read the review Edit this entry  
16
Rififi

Rififi

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Like Mike

Like Mike

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
City of God

City of God

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Moment of Innocence

A Moment of Innocence

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hillary

Hillary

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
05
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Clowns

The Clowns

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry