Sort by

Steak Chalupa has logged 507 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Twin Peaks

Twin Peaks

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dying of the Light

Dying of the Light

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Solaris

Solaris

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Love

Love

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ali

Ali

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Kannathil Muthamittal

Kannathil Muthamittal

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
Read the review Edit this entry  
24
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Orange Years: The Nickelodeon Story

The Orange Years: The Nickelodeon Story

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Mister America

Mister America

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
F9

F9

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Howard the Duck

Howard the Duck

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
An Evening with Tim Heidecker

An Evening with Tim Heidecker

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sade Live

Sade Live

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Sweetest Thing

The Sweetest Thing

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Lord of the Rings

The Lord of the Rings

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Thumb Wars: The Phantom Cuticle

Thumb Wars: The Phantom Cuticle

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bad Black

Bad Black

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry