Sort by

Bennett has logged 78 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Glory

Glory

1989
×
★★★★
Edit this entry  
28
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Freaked

Freaked

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Alice Doesn't Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore

1974
×
★★★★
Edit this entry  
13
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★½
Edit this entry  
13
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★½
Edit this entry  
21
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
The BFG

The BFG

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★½
Edit this entry  
21
War Horse

War Horse

2011
×
★★★½
Edit this entry  
21
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★★
Edit this entry  
21
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★
Edit this entry  
21
Always

Always

1989
×
★★½
Edit this entry  
21
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★
Read prior review Edit this entry  
21
Hook

Hook

1991
×
★★½
Edit this entry  
21
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★
Edit this entry  
21
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Edit this entry  
21
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Edit this entry  
21
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Twilight Zone: The Movie

Twilight Zone: The Movie

1983
×
★★½
Edit this entry  
21
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★
Edit this entry  
21
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★½
Edit this entry  
21
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Duel

Duel

1971
×
★★★
Edit this entry  
21
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Munich

Munich

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
21
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
21
sex, lies, and videotape

sex, lies, and videotape

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Edit this entry