Sort by

Jacob has logged 33 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Princess for Christmas

A Princess for Christmas

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Gift

The Gift

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Wade in the Water

Wade in the Water

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Muppets Most Wanted

Muppets Most Wanted

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The White Helmets

The White Helmets

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Thank You for Smoking

Thank You for Smoking

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Call

The Call

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ghost of the Mountains

Ghost of the Mountains

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Circle

Circle

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Alien Xmas

Alien Xmas

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry