• Army of the Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Pixie

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Black Box

    ★★★½

  • 2067

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Project Power

    ★★

  • The Tax Collector

    ★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★

  • Hamilton

  • #Alive

    ★★★

  • Scoob!

  • Extraction

    ★★½

  • Sputnik

    ★★★★

  • The Willoughbys

    ★★★

  • Coffee & Kareem

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • Mulan

  • The Way Back

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Spree

    ★★★★

  • Underwater

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★½

  • Frozen II

    ★★

  • Code 8

    ★★

  • Gemini Man

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • The Mortuary Collection

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Synchronic

    ★★½

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½