devin has logged 16 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Reign of Fire

Reign of Fire

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rakka

Rakka

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry