Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Sharp Stick

Sharp Stick

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Cathedral

The Cathedral

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Camel

A Camel

1981
×
★★★★
Edit this entry  
15
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Double Face of Peter Lorre

The Double Face of Peter Lorre

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Breaking

Breaking

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Poisson d'Avril

Poisson d'Avril

1986
×
★★★½
Edit this entry  
11
Señorita

Señorita

2011
×
★★★★
Edit this entry  
11
Maria Schneider, 1983

Maria Schneider, 1983

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Who Invited Them

Who Invited Them

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
I Love My Dad

I Love My Dad

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Nest

Nest

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Visitor in the Eye

The Visitor in the Eye

1977
×
★★★½
Edit this entry  
07
An Oversimplification of Her Beauty

An Oversimplification of Her Beauty

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Medusa

Medusa

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
We Met in Virtual Reality

We Met in Virtual Reality

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The End

The End

1953
×
★★★★
Edit this entry  
04
Costa Brava, Lebanon

Costa Brava, Lebanon

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Hype!

Hype!

1996
×
★★★
Edit this entry  
03
Le Temps Perdu

Le Temps Perdu

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Libera me

Libera me

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Moonage Daydream

Moonage Daydream

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
The Objective

The Objective

2008
×
★★★
Edit this entry  
30
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
I Come with the Rain

I Come with the Rain

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
They/Them

They/Them

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
The Gang's All Here

The Gang's All Here

1943
×
★★★½
Edit this entry  
25
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Stray Dogs

Stray Dogs

2004
×
★★★★
Edit this entry  
24
Psy-Warriors

Psy-Warriors

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nope

Nope

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Butterfly Kisses

Butterfly Kisses

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love Exists

Love Exists

1960
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bulky Trash

Bulky Trash

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
This is GWAR

This is GWAR

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Actually...

Actually...

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Endless Content Forever

Endless Content Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Marx Can Wait

Marx Can Wait

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Maniac

Maniac

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
One Thousand and One Attempts to Be an Ocean

One Thousand and One Attempts to Be an Ocean

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Anything's Possible

Anything's Possible

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Murina

Murina

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
My Old School

My Old School

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Crestone

Crestone

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry