Sort by

Steve Erickson has logged 417 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spend Spend Spend

Spend Spend Spend

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Boy Band Con: The Lou Pearlman Story

The Boy Band Con: The Lou Pearlman Story

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Forensickness

Forensickness

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Welcome II the Terrordome

Welcome II the Terrordome

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Black Cannon Incident

The Black Cannon Incident

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Cenote

Cenote

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Shepherdess and the Seven Songs

The Shepherdess and the Seven Songs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bikram: Yogi, Guru, Predator

Bikram: Yogi, Guru, Predator

2019
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Bikram: Yogi, Guru, Predator

Bikram: Yogi, Guru, Predator

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Transformers: The Premake

Transformers: The Premake

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
76 Days

76 Days

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Education

Education

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kindred

Kindred

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Anne at 13,000 Ft.

Anne at 13,000 Ft.

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Utopia

Utopia

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Watching the Detectives

Watching the Detectives

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cold Meridian

Cold Meridian

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rat Life and Diet in North America

Rat Life and Diet in North America

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Nate: A One Man Show

Nate: A One Man Show

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Red Moon Tide

Red Moon Tide

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Caught by Night

Caught by Night

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Nest

The Nest

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Murder Death Koreatown

Murder Death Koreatown

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Funny Boy

Funny Boy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mantrap

Mantrap

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mantrap

Mantrap

1983
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Belly

Belly

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Still Processing

Still Processing

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
American Stories

American Stories

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nimic

Nimic

2019
×
★★
Read prior review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
To the Ends of the Earth

To the Ends of the Earth

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
South

South

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Twentieth Century

The Twentieth Century

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Town Bloody Hall

Town Bloody Hall

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Temps mort

Temps mort

2009
×
Edit this entry  
21
Malina

Malina

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ghost Tropic

Ghost Tropic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry