RSS feed for Steevo

Steevo has logged 109 entries for films released in the 2010s.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Little Woods

Little Woods

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Big Game

Big Game

2014
×
Read the review Edit this entry  
18
Light of My Life

Light of My Life

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Late Night

Late Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Booksmart

Booksmart

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Gwen

Gwen

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Brightburn

Brightburn

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Captive State

Captive State

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Hellboy

Hellboy

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Us

Us

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Grinch

The Grinch

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
26
All About Nina

All About Nina

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Replicas

Replicas

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Polar

Polar

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Widows

Widows

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Halloween

Halloween

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Ladies in Black

Ladies in Black

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Venom

Venom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Adrift

Adrift

2018
×
Read the review Edit this entry