RSS feed for Stefan
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Operation Red Sea

Operation Red Sea

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Corruptor

The Corruptor

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Green Room

Green Room

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nightbreed

Nightbreed

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mile 22

Mile 22

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Predator

The Predator

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Planet of the Vampires

Planet of the Vampires

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Opera

Opera

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Cleaners

The Cleaners

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Inferno

Inferno

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Outside the Box

Outside the Box

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
28
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Death Wish

Death Wish

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Genesis: Together and Apart

Genesis: Together and Apart

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Home Again

Home Again

2017
×
★★
Read the review Edit this entry