• Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Burning

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Monster Hunt 2

    ½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • The Remembered Film

    ★★★½

  • more than everything

    ★★★½

  • Outpost

    ★★

  • Between Relating and Use

  • Djon Africa

    ★★★

  • Tree Identification for Beginners

    ★★★

  • Maskirovka

  • Mountain Plain Mountain

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Avondland

    ★★★★

  • Malik

    ★★★

  • Limburgia

    ★★½

  • In Blue

    ★★★

  • One of Us

    ★★★

  • Rose Gold

    ★★★

  • mother!

    ★★½

  • Heroin(e)

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • It's Easier to Raise Cattle

    ★★★

  • Ugly

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • View From Above

    ★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★½

  • Jodilerks Dela Cruz, Employee of the Month

    ★★★

  • Western

    ★★★★★

  • The Rider

    ★★★★½

  • The Square

    ★★★½

  • Okja

    ★★★

  • Edge of Alchemy

    ★★★½

  • Glimpse

  • The Drift

    ★★★★½

  • Watchkeeping

    ★★★

  • Disappearance

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★½

  • Cream

    ★★★

  • Have a Nice Day

    ★★★★

  • SNIP

    ★★½

  • I Will Always Love You Conny

    ★★★

  • Beach Rats

    ★★★½

  • Menashe

    ★★★

  • Strong Island

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★½

  • Casting JonBenet

    ★★★

  • Absent Wound

  • Passengers

    ★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★

  • Wednesday with Goddard

    ★★★

  • I Made You, I Kill You

    ★★★½

  • Layla M.

    ★★★

  • Moana

    ★★½

  • Written / Unwritten

    ★★★★½

  • It's Just A Gun

  • The Disco Shines

  • Lion

    ★★★½

  • I Am Not Your Negro

    ★★★

  • The Artificial Humors

    ★★★★

  • Wastelands

  • 500,000 Years

  • Transition

    ★★★

  • Fox

    ★★★½

  • Ascent

    ★★★

  • The Committee

    ★★★