Sort by

Stefanie has logged 69 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Strong Island

Strong Island

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Square

The Square

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Moana

Moana

2016
×
★★½
Edit this entry  
10
Good News

Good News

×
★★★★
Edit this entry  
10
Transition

Transition

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
It's Just A Gun

It's Just A Gun

2016
×
Edit this entry  
08
Getting Fat in a Healthy Way

Getting Fat in a Healthy Way

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Artificial Humors

The Artificial Humors

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Ugly

Ugly

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Written / Unwritten

Written / Unwritten

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Party

The Party

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
I Will Always Love You Conny

I Will Always Love You Conny

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Wednesday with Goddard

Wednesday with Goddard

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
I Made You, I Kill You

I Made You, I Kill You

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
SNIP

SNIP

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
500,000 Years

500,000 Years

2016
×
Edit this entry  
27
The Disco Shines

The Disco Shines

2016
×
Edit this entry  
27
Edge of Alchemy

Edge of Alchemy

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Jodilerks Dela Cruz, Employee of the Month

Jodilerks Dela Cruz, Employee of the Month

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Fox

Fox

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Cream

Cream

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Watchkeeping

Watchkeeping

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Small Town

Small Town

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
When You Awake

When You Awake

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
It's Easier to Raise Cattle

It's Easier to Raise Cattle

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★
Edit this entry  
02
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
Edit this entry  
24
Limburgia

Limburgia

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
Avondland

Avondland

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Malik

Malik

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
In Blue

In Blue

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
mother!

mother!

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom

Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom

2015
×
Edit this entry  
01
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Daughters of the Dust

Daughters of the Dust

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Lion

Lion

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
Passengers

Passengers

2016
×
★★
Edit this entry  
10
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★½
Edit this entry  
06
Time to Choose

Time to Choose

2015
×
Edit this entry  
03
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry