Sort by

Stefan has logged 105 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
Read the review Edit this entry  
20
The Favourite

The Favourite

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
Edit this entry  
24
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Face in the Crowd

A Face in the Crowd

1957
×
Read the review Edit this entry  
09
Halloween

Halloween

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
Edit this entry  
04
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Insidious

Insidious

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bigger Than Life

Bigger Than Life

1956
×
Edit this entry  
18
Them!

Them!

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
In Bruges

In Bruges

2008
×
Read the review Edit this entry  
31
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Justice League Dark

Justice League Dark

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Halloween

Halloween

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
Read the review Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
Edit this entry  
17
The Meg

The Meg

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Office Space

Office Space

1999
×
Read the review Edit this entry  
07
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Gladiator

Gladiator

2000
×
Read the review Edit this entry  
02
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry