• The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★½

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Leto

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • The Post

    ★★★★

  • The Inertia Variations

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★½

  • Conny Plank: The Potential of Noise

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • 2+2=22 [The Alphabet]

    ★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★½

  • Doctor Strange

    ★★★

  • The Happiest Day in the Life of Olli Mäki

    ★★★★

  • Paterson

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★

  • Trumbo

    ★★★½

  • Frank Zappa & The Mothers - Roxy - The Movie 1973

    ★★★★

  • Mifune: The Last Samurai

    ★★★½

  • Ant-Man

    ★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • The Cut

    ★★★½

  • Love & Mercy

    ★★★★½

  • Out of Print

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • Thor: The Dark World

    ★★★

  • Iron Man 3

    ★★★★

  • Up There

    ★★★★

  • Searching for Sugar Man

    ★★★★½

  • The Avengers

    ★★★

  • Silence

    ★★★★

  • Postcards from the Zoo

    ★★★★

  • Moneyball

    ★★★★½

  • Kill List

    ★★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★½

  • Thor

    ★★★½

  • Terri

    ★★★★

  • Two in the Wave

    ★★★★

  • Iron Man 2

    ★★★★

  • Orly

    ★★★½

  • The Beaches of Agnès

    ★★★★

  • Iron Man

    ★★★★

  • Wild Combination: A Portrait of Arthur Russell

    ★★★½

  • Happy-Go-Lucky

    ★★★★½

  • Paprika

    ★★★★½

  • Tokyo Godfathers

    ★★★★

  • Elf

    ★★★½

  • Coffee and Cigarettes

    ★★★★

  • End of the Century: The Story of the Ramones

    ★★★★

  • Dolls

    ★★★★

  • Wild Innocence

    ★★★★

  • The Gleaners and I

    ★★★★

  • Man on the Moon

    ★★★★

  • Mystery Men

    ★★★

  • Kikujiro

    ★★★★

  • Night Wind

    ★★★

  • Fireworks

    ★★★★★

  • Kids Return

    ★★★★★

  • Caro diario

    ★★★★

  • Sonatine

    ★★★★★

  • A Scene at the Sea

    ★★★★