RSS feed for Stephen

Stephen has logged 28 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Umberto D.

Umberto D.

1952
×
★★★★
Edit this entry  
22
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Murder Most Foul

Murder Most Foul

1964
×
★★★★
Edit this entry  
20
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Edit this entry  
12
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
Sullivan's Travels

Sullivan's Travels

1941
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Cut

The Cut

2014
×
★★★½
Edit this entry  
07
Postcards from the Zoo

Postcards from the Zoo

2012
×
★★★★
Edit this entry  
05
Terri

Terri

2011
×
★★★★
Edit this entry  
28
Experiment in Terror

Experiment in Terror

1962
×
★★★★
Edit this entry  
05
A Taste of Honey

A Taste of Honey

1961
×
★★★★★
Edit this entry  
05
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
★★★
Edit this entry  
04
Wild Innocence

Wild Innocence

2001
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Reckless Moment

The Reckless Moment

1949
×
★★★½
Edit this entry  
28
Gilda

Gilda

1946
×
★★★★
Edit this entry  
27
Night Wind

Night Wind

1999
×
★★★
Edit this entry  
11
The Hitch-Hiker

The Hitch-Hiker

1953
×
★★★½
Edit this entry  
11
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Lady from Shanghai

The Lady from Shanghai

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Happiest Day in the Life of Olli Mäki

The Happiest Day in the Life of Olli Mäki

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Frank Zappa: Roxy The Movie

Frank Zappa: Roxy The Movie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dear Diary

Dear Diary

1993
×
★★★★
Edit this entry  
24
Silence

Silence

2012
×
★★★★
Edit this entry  
23
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Merchant of Four Seasons

The Merchant of Four Seasons

1971
×
★★★★
Edit this entry  
19
Kids Return

Kids Return

1996
×
★★★★★
Edit this entry