Stephen has logged 16 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
24
Steptoe and Son Ride Again

Steptoe and Son Ride Again

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Four Adventures of Reinette and Mirabelle

Four Adventures of Reinette and Mirabelle

1987
×
★★★★
Edit this entry  
09
Searching for Sugar Man

Searching for Sugar Man

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
09
End of the Century: The Story of the Ramones

End of the Century: The Story of the Ramones

2003
×
★★★★
Edit this entry  
28
Leto

Leto

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Never Let Go

Never Let Go

1960
×
★★★★
Edit this entry  
17
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Monsieur Hulot's Holiday

Monsieur Hulot's Holiday

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Small World of Sammy Lee

The Small World of Sammy Lee

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Mon Oncle

Mon Oncle

1958
×
★★★★
Edit this entry  
05
Trumbo

Trumbo

2015
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Beaches of Agnès

The Beaches of Agnès

2008
×
★★★★
Edit this entry  
10
Up There

Up There

2012
×
★★★★
Edit this entry  
09
A Canterbury Tale

A Canterbury Tale

1944
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Edit this entry