RSS feed for Stephen
  • 8:46

  • Capone

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Junky

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Confession Killer

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Snowbrawl

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Winter's Blood

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • VFW

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Fanatic

    ★★

  • Ad Astra

    ★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★½

  • Haunt

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Point Blank

    ★★★

  • I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Missing 411: The Hunted

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Bliss

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • I Trapped the Devil

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • Girl on the Third Floor

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • The Golden Glove

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★

  • The Prodigy

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Polar

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

  • Apollo 11

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Fyre Fraud

    ★★★

  • Glass

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Venom

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★½

  • The Night Comes for Us

    ★★½

  • Overlord

    ★★★

  • Apostle

    ★★★★

  • The Perfection

    ★★

  • In Fabric

    ★★

  • Hold the Dark

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★★