• Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Cat Burglar

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Aziz Ansari: Nightclub Comedian

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★½

  • Phil Wang: Philly Philly Wang Wang

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★★★★

  • Good on Paper

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • 22 vs. Earth

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Bad Trip

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nate Bargatze: The Greatest Average American

    ★★★★

  • Flora & Ulysses

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★½

  • Best of Stand-up 2020

    ★★

  • Burrow

    ★★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★

  • The Prom

    ★★★★

  • Charles Dickens' A Christmas Carol

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The Argument

    ★★½

  • Love, Guaranteed

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Sam Jay: 3 in the Morning

    ½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★

  • Out

    ★★★

  • Celebrity Escape Room

    ★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★½

  • I Know This Much Is True

    ★★★★★

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

    ★½

  • Hollywood

    ★★★

  • The Willoughbys

    ★★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★½

  • Chris D'Elia: No Pain

    ★★★★

  • Tom Segura: Ball Hog

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Trolls World Tour

    ★★

  • Resistance

    ★★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Timmy Failure: Mistakes Were Made

    ★★★