Sort by

stella has logged 251 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Willoughbys

The Willoughbys

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Witches

The Witches

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love, Guaranteed

Love, Guaranteed

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Love, Guaranteed

Love, Guaranteed

2020
×
★½
Read prior review Edit this entry  
22
Fiddler on the Roof

Fiddler on the Roof

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Whitney Cummings: Can I Touch It?

Whitney Cummings: Can I Touch It?

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ken Jeong: You Complete Me, Ho

Ken Jeong: You Complete Me, Ho

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
Edit this entry  
22
She's All That

She's All That

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Drew Michael

Drew Michael

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mike Birbiglia: The New One

Mike Birbiglia: The New One

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Infinity Baby

Infinity Baby

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Somebody Up There Likes Me

Somebody Up There Likes Me

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Magical Legend of the Leprechauns

The Magical Legend of the Leprechauns

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Quitters

Quitters

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Cider House Rules

The Cider House Rules

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Long Live the Royals

Long Live the Royals

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Margaret

Margaret

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Margaret

Margaret

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Mighty

The Mighty

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lymelife

Lymelife

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Paper Man

Paper Man

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Infinity Baby

Infinity Baby

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Approaching a Breakthrough

Approaching a Breakthrough

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry