Ana has logged 52 entries for films during January 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Paris Under Watch

Paris Under Watch

2012
×
★★★
Edit this entry  
31
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Show Me Love

Show Me Love

1998
×
★★★½
Edit this entry  
30
My Summer of Love

My Summer of Love

2004
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Lover

The Lover

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Home Movie

Home Movie

2008
×
★★★½
Edit this entry  
28
Deliver Us from Evil

Deliver Us from Evil

2006
×
★★★★
Edit this entry  
26
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
After Lucia

After Lucia

2012
×
★★
Edit this entry  
25
Web Junkie

Web Junkie

2013
×
★★½
Edit this entry  
25
Noriko's Dinner Table

Noriko's Dinner Table

2005
×
★★
Edit this entry  
24
Nothing Bad Can Happen

Nothing Bad Can Happen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Flight 7500

Flight 7500

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Cyberbully

Cyberbully

2015
×
★★½
Edit this entry  
24
Cyberbully

Cyberbully

2011
×
Edit this entry  
23
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
Black Forest

Black Forest

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
★★
Edit this entry  
21
Housebound

Housebound

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Paradise Lost 3: Purgatory

Paradise Lost 3: Purgatory

2011
×
★★★★
Edit this entry  
20
Paradise Lost 2: Revelations

Paradise Lost 2: Revelations

2000
×
★★★½
Edit this entry  
19
Paradise Lost: The Child Murders at Robin Hood Hills

Paradise Lost: The Child Murders at Robin Hood Hills

1996
×
★★★
Edit this entry  
18
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★
Edit this entry  
18
I Think We're Alone Now

I Think We're Alone Now

2008
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Video Dead

The Video Dead

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Preservation

Preservation

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Devil's Hand

The Devil's Hand

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★
Edit this entry  
14
Cold in July

Cold in July

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Late Phases

Late Phases

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Beneath

Beneath

2013
×
★★½
Edit this entry  
12
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★
Edit this entry  
12
The Atticus Institute

The Atticus Institute

2015
×
★★
Edit this entry  
11
Jessabelle

Jessabelle

2014
×
★★½
Edit this entry  
11
Buried

Buried

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★
Edit this entry  
09
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★
Edit this entry  
09
The Zero Theorem

The Zero Theorem

2013
×
★★
Edit this entry  
08
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fargo

Fargo

1996
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Chaser

The Chaser

2008
×
★★★★
Edit this entry  
06
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Edit this entry  
05
Enemy

Enemy

2013
×
★★★
Edit this entry  
04
The Double

The Double

2013
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Body

The Body

2012
×
★★★
Edit this entry  
02
The Last Broadcast

The Last Broadcast

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dredd

Dredd

2012
×
★★★
Edit this entry