stella has logged 437 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Céline and Julie Go Boating

Céline and Julie Go Boating

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spree

Spree

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
One Sings, the Other Doesn't

One Sings, the Other Doesn't

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Your Name Engraved Herein

Your Name Engraved Herein

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
El Angel

El Angel

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Golden Eighties

Golden Eighties

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★
Edit this entry  
27
Kung-Fu Master!

Kung-Fu Master!

1988
×
Read the review Edit this entry  
27
Zazie dans le Métro

Zazie dans le Métro

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
Edit this entry  
25
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Never Kiss a Man in a Christmas Sweater

Never Kiss a Man in a Christmas Sweater

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
Read the review Edit this entry  
24
Cherry Magic

Cherry Magic

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Beautiful Thing

Beautiful Thing

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Silent Night Deadly Night 4: Initiation

Silent Night Deadly Night 4: Initiation

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★½
Edit this entry  
20
Donkey Skin

Donkey Skin

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★½
Edit this entry  
19
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Love Actually

Love Actually

2003
×
Edit this entry  
19
Last Year at Marienbad

Last Year at Marienbad

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
Read the review Edit this entry  
17
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
Read the review Edit this entry  
17
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
Read the review Edit this entry  
16
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★½
Edit this entry  
15
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Krampus

Krampus

2015
×
★★
Edit this entry  
13
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Goodbye First Love

Goodbye First Love

2011
×
★★★
Edit this entry  
11
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Merry Christmas, Mr. Lawrence

Merry Christmas, Mr. Lawrence

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Puparia

Puparia

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
À Nos Amours

À Nos Amours

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
La Cérémonie

La Cérémonie

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Young Girls Turn 25

The Young Girls Turn 25

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wild Reeds

Wild Reeds

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1946
×
★★★★½
Edit this entry