Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Clown

Clown

2014
×
★★★★
Edit this entry  
13
Purple Rain

Purple Rain

1984
×
★★★
Edit this entry  
17
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
★★★
Edit this entry  
12
Funny Girl

Funny Girl

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Queen of the Damned

Queen of the Damned

2002
×
★★★½
Edit this entry  
10
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Rent

Rent

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Graffiti Bridge

Graffiti Bridge

1990
×
★★½
Edit this entry  
08
I Spit on Your Grave

I Spit on Your Grave

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Scary Movie 5

Scary Movie 5

2013
×
★★
Edit this entry  
02
Scary Movie 4

Scary Movie 4

2006
×
★★★½
Edit this entry  
02
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★★½
Edit this entry  
02
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★★½
Edit this entry  
02
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★★½
Edit this entry  
03
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★½
Edit this entry  
23
Our Father

Our Father

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

2022
×
★★½
Edit this entry  
14
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Edit this entry  
05
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Monster-in-Law

Monster-in-Law

2005
×
★★
Edit this entry  
02
I Still Know What You Did Last Summer

I Still Know What You Did Last Summer

1998
×
★★★★
Edit this entry  
01
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Edit this entry  
01
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Ugly Truth

The Ugly Truth

2009
×
Edit this entry  
21
Creep

Creep

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Hot Girls Wanted

Hot Girls Wanted

2015
×
★★★
Edit this entry  
11
Barb Wire

Barb Wire

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Pam & Tommy

Pam & Tommy

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Purple Rain

Purple Rain

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Michael Jackson's Thriller

Michael Jackson's Thriller

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
Kimi

Kimi

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Scream

Scream

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
Tall Girl 2

Tall Girl 2

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★½
Edit this entry  
21
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
Romeo Must Die

Romeo Must Die

2000
×
★★★
Edit this entry  
29
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Edit this entry