stella has logged 85 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sinister

Sinister

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Legally Blonde: The Musical

Legally Blonde: The Musical

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Host

The Host

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Riot Club

The Riot Club

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Ugly Truth

The Ugly Truth

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Law Abiding Citizen

Law Abiding Citizen

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Spree

Spree

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
She's All That

She's All That

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
One for the Money

One for the Money

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Killers

Killers

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hello Destroyer

Hello Destroyer

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Insidious

Insidious

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sinister

Sinister

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Creep

Creep

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jaws

Jaws

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
In the Heights

In the Heights

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ten Inch Hero

Ten Inch Hero

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry