• Not Okay

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Senior Year

    ★★½

  • Crush

    ★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Tall Girl 2

  • JANET JACKSON.

  • The Tinder Swindler

    ★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Muppets Haunted Mansion

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Afterlife of the Party

    ★★½

  • He's All That

    ★★

  • Candyman

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • The Forever Purge

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Wrong Turn

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • Death to 2020

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Croods: A New Age

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★½

  • The Craft: Legacy

    ★★

  • Freaky

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

  • Hamilton

    ★★★½

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • The Hunt

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Fantasy Island

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Spree

    ★★½

  • Miss Americana

    ★★½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Black Christmas

  • Countdown

    ★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★½

  • The Scarecrow

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½