RSS feed for Mike

Mike has logged 101 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Vice

Vice

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
First Man

First Man

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Life Itself

Life Itself

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Predator

The Predator

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Searching

Searching

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Papillon

Papillon

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mile 22

Mile 22

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Alpha

Alpha

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Meg

The Meg

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Legacy of a Whitetail Deer Hunter

The Legacy of a Whitetail Deer Hunter

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
CHiPS

CHiPS

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry