Sort by

Steph_h has logged 57 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Boxing Helena

Boxing Helena

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Diabolique

Diabolique

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
H0us3

H0us3

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Day & Night

Day & Night

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pimped

Pimped

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Reversal of Fortune

Reversal of Fortune

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Our House

Our House

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Violation

Violation

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hello I Must Be Going

Hello I Must Be Going

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Catfight

Catfight

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
My Husband's Double Life

My Husband's Double Life

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Words on Bathroom Walls

Words on Bathroom Walls

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Enforcement

Enforcement

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Happily

Happily

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Slaxx

Slaxx

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Tangle

The Tangle

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Block Island Sound

The Block Island Sound

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Harriet

Harriet

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Come True

Come True

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Behind Her Eyes

Behind Her Eyes

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cherry

Cherry

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Come True

Come True

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Margaret

Margaret

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Marlina the Murderer in Four Acts

Marlina the Murderer in Four Acts

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Trevor Noah: Afraid of the Dark

Trevor Noah: Afraid of the Dark

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Triggered

Triggered

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Trevor Noah: Son of Patricia

Trevor Noah: Son of Patricia

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry