Sort by

Steph_h has logged 31 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Identity

Identity

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Small Engine Repair

Small Engine Repair

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
My Son

My Son

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Day the Earth Stood Still

The Day the Earth Stood Still

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sweat

Sweat

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Dig

The Dig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Missing You

Missing You

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Son of Saul

Son of Saul

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Killing of Two Lovers

The Killing of Two Lovers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Kate

Kate

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Head

The Head

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Last Matinee

The Last Matinee

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Paper Tigers

The Paper Tigers

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Superhost

Superhost

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
We Need to Do Something

We Need to Do Something

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Four Good Days

Four Good Days

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry