Stephane_Feist has logged 91 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Asterix: The Secret of the Magic Potion

Asterix: The Secret of the Magic Potion

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The World Is Yours

The World Is Yours

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★½
Edit this entry  
31
Papillon

Papillon

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Unsane

Unsane

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Dogman

Dogman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Keep an Eye Out

Keep an Eye Out

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
A Prayer Before Dawn

A Prayer Before Dawn

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
At War

At War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Sorry Angel

Sorry Angel

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Everybody Knows

Everybody Knows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Comme des rois

Comme des rois

2017
×
★★★½
Edit this entry