RSS feed for stephen
  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • 6 Underground

  • Little Women

  • Gemini Man

  • The Irishman

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

  • Dolemite Is My Name

  • Hustlers

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Ad Astra

  • Where'd You Go, Bernadette

  • Crawl

  • Midsommar

  • Toy Story 4

  • Deadwood: The Movie

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • A Hidden Life

  • The Dead Don't Die

  • Us

    ★★½

  • The Beach Bum

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

  • Polar

    ½

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

  • Fyre

  • Fyre Fraud

    ★★

  • Glass

    ★★★

  • Vice

  • The Mule

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Venom

    ★★

  • Apostle

  • Hold the Dark

    ★½

  • High Life

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★

  • Suspiria

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Cam

    ★½

  • Tag

  • The Wild Pear Tree

    ★★★

  • Burning

  • Under the Silver Lake

  • Long Day's Journey Into Night

  • BlacKkKlansman

    ★★

  • The Image Book

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • Truth or Dare

    ½

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

  • Support the Girls

    ★★★

  • The Strangers: Prey at Night

  • Annihilation

    ★½

  • Black Panther

  • Hereditary

  • Sorry to Bother You

    ★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Mandy

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★

  • The Snowman

  • I, Tonya

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★½

  • mother!

    ★★★½

  • Lady Bird

  • First Reformed

    ★★★★½