• No Time to Die

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • Old

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Hand

  • Monster Hunter

    ★★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★½

  • Ammonite

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The Speed Cubers

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Extraction

    ★★½

  • The Last Dance

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Emma.

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • The New Pope

    ★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • 6 Underground

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • The Fall

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Booksellers

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Ride Like a Girl

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Harriet

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Anima

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Dynamite Dance

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★

  • Ride Your Wave

    ★★★½

  • Good Omens

  • Domino

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • The Traitor

    ★★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★½