• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Crush

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • The Bubble

  • Moonshot

    ★★★

  • Better Nate Than Ever

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Single All the Way

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

  • A Castle for Christmas

    ★★

  • House of Gucci

    ★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • A Boy Called Christmas

    ★★★

  • Olaf Presents

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Love Hard

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

  • Belfast

    ★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Far From the Tree

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Thunder Force

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Us Again

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Chaos Walking

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½